22 Apr 2014

CHCĘ BYŚ WIEDZIAŁA


Zainspirowana znalezionym w sieci tekstem którego tytuł w moim wolnym tłumaczeniu brzmi "10 rzeczy które chcę przekazać mojej córce nim skończy 10 lat" rozmyślam nad swoją własną listą prawd i wartości które chciałabym przekazać małej Lauruni. Niekoniecznie dziesięciu, niekoniecznie nim skończy 10 lat...
Tych kilka punktów przyszło mi na myśl dziś, choć lista rozwijać się będzie pewnie całe życie:)
Wiem, że nie mogę w jakiś magiczny sposób wszystkiego zakodować w jej główce. Jedyne co mogę zrobić to powtarzać je, czy zapisywać a przede wszystkim żyć zgodnie z nimi dająć przykład...nawet gdy usłyszę maaamo, nooo weź;)


Świat stoi przed Tobą otworem, możesz być kim zechcesz. Nie zawsze będzie łatwo i kolorowo ale chcę byś pamiętała że jesteś pięknym i wartościowym człowiekiem, dziewczynką, kobietą...akceptuj siebie i nie daj sobie wmówić że jest inaczej.

To nic złego nie zgadzać się ze mną, tatą czy wszystkimi innymi. Chcę znać Twoje zdanie, podobnie jak każdy kto Cie kocha. Twoje potrzeby są ważne. Jednocześnie traktuj ludzi z szacunkiem, miłością i zrozumieniem, tak jak pragnełabym byś traktowała siebie.

To nic złego wyrażać swoje emocje, również te negatywne. Nie musisz być najgrzeczniejsza, najmilsza. Nie musisz starać się przypodobać każdemu. Jednocześnie dbaj o ludzi dla Ciebie ważnych. Mam nadzieje że będziesz miała piękną rodzinę i wspaniałych przyjaciół. Tak bardzo chcę byś umiała kochać i była szczęśliwa.

Miej zdrowy dystans i poczucie humoru na temat swój i świata wogóle całego

Miej w życiu pasje. Obiecuję że postaram się pomóc Ci je odkryć i rozwijać.

Dobre książki i dobra muzyka. Chcę ci pokazać ze To fajne:) Mam nadzieję że też tak pomyślisz.

Zawsze będę, wspierając Cię i pomagająć jak tylko potrafię...chcę żebyś to wiedziała. Jesteśmy i będziemy dla Ciebie<3


No comments:

Post a Comment